Była posłanka PO zatrzymana przez CBA. Grozi jej do 10 lat więzienia

Artykuł
Była posłanka PO Bożena K.
Fot. Wikipedia

Była posłanka PO Bożena K. została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, pod zarzutem fałszowania oświadczeń majątkowych i przywłaszczeniu ponad 300 tys. złotych na działalność biura poselskiego. Teraz musi zapłacić 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Bożena K. miała składać nieprawdziwe oświadczenia majątkowe w latach 2015-2018. Dokumenty wypełniała jako posłanka, a także dyrektorka Suwalskiego Ośrodka Kultury - wskazują śledczy.

Według prokuratury, w oświadczenia majątkowe Bożena K. nie wpisała rzeźby wartej 54 tysięcy złotych , a także zobowiązań finansowych na 10 tysięcy. Oprócz tego przywłaszczyła pieniądze przeznaczone na działalność biura poselskiego, w tym wynagrodzenia pracowników. Chodzi o mniej więcej 320 tysięcy złotych.

„Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł i fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł” – poinformowała prokuratura na stronie internetowej.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy