Burze szalały nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 500 razy

Artykuł
Strażacy usuwali wiatrołomy ze szlaków komunikacyjnych
Fot. PAP/Marcin Bielecki

Ostatniej doby w związku z przechodzącymi przez Polskę burzami strażacy interweniowali ponad pół tysiąca razy – poinformował rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski. Najwięcej interwencji zanotowano na Dolnym Śląsku.

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, ostatniej doby strażacy w związku z pogodą przeprowadzili 509 interwencji. Najwięcej razy wyjeżdżali na Dolnym Śląsku (128), w Zachodniopomorskiem (120) i na Opolszczyźnie (58). Dużo interwencji było również w województwie lubuskim (54).

Większość wyjazdów straży miała miejsce przed północą, zaś po północny - do godz. 6 - odnotowano jedynie 10 interwencji.

– Strażacy usuwali wiatrołomy ze szlaków komunikacyjnych i wypompowywali wodę z posesji. Na Dolnym Śląsku wiatr uszkodził kilka dachów. Nikt w tych zdarzeniach nie doznał obrażeń – przekazał rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Wcześniej burze w zachodniej części kraju zapowiadał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW prognozował, że miejscami mogą wystąpić opady gradu oraz obfite opady deszczu – nawet do 50 litrów na metr kwadratowy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy