Burze i podtopienia. Ostatniej doby strażacy interweniowali ponad tysiąc razy
Rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski poinformował, że wczoraj, w związku z burzami Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła ponad tysiąc interwencji.
Bryg. Krzysztof Batorski przekazał, że ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do 1066 zdarzeń związanych z burzami. Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwie łódzkim (248), mazowieckim (219) i małopolskim (147).
- Działania te dotyczyły głównie usuwania skutków sytuacji pogodowej, czyli burz, silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu z dnia poprzedniego - zaznaczył rzecznik komendanta głównego PSP.
Przypominamy, że IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem dla sześciu województw na południu i wschodzie kraju. Instytut ostrzega też przed gwałtownym wzrostem stanu wód.
W czasie trwania burz może spaść do 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 80 km/h.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
"Gigantyczny deficyt i brak pieniędzy na wszystko". Zbigniew Kuźmiuk w Republice komentuje budżet rządu Tuska
PiS rusza z nową inicjatywą na uczelniach. Jarosław Kaczyński ostrzega przed atakiem na wolność słowa
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Kolejna paskudna zaczepka Tuska. Tak odpowiedział na nią prezydent Nawrocki!
SPRAWDŹ TO!
Młodzieżowe Słowo Roku 2025. Znasz definicję?
Sakiewicz: Tusk utajnił na dwie godziny obrady Sejmu - poobrażał i oskarżał ludzi
To nie koalicja uśmiechniętej Polski, to koalicja, z której cała Polska się śmieje
"Gigantyczny deficyt i brak pieniędzy na wszystko". Zbigniew Kuźmiuk w Republice komentuje budżet rządu Tuska
Michał Gołkowski i „Russkij Mir”. Raport z głów rosyjskich żołnierzy
Artykuł sponsorowany