Burza po deklaracji Junckera ws. obecności na 200. rocznicy urodzin Marksa. "Czy to są obowiązki pamięci spoczywające na Unii Europejskiej?"

Artykuł
twitter.com

Marek Jurek podał za pośrednictwem Twittera, że Jean-Claude Juncker weźmie udział w 200. rocznicy urodzin czołowego ideologa komunizmu, Karola Marksa.

"Czy to są obowiązki pamięci spoczywające na Unii Europejskiej?" – pytał retorycznie Marek Jurek na Twitterze.

 

Dziś wyraźnie widać, że chrześcijańskie korzenie, na których zbudowano europejską wspólnotę, to tylko abstrakcja. Taką refleksją podzielił się też na Twitterze publicysta "Do Rzeczy" Piotr Semka, zestawiając zapewnienia i panujące realia.

 

Skandaliczna deklaracja Junckera

- Juncker jest honorowym obywatelem Trewiru. Dlatego szef Komisji Europejskiej został zaproszony przez Malu Dreyer, premier (kraju związkowego) Nadrenii-Palatynatu, by wziął udział w ceremonii otwarcia wystawy o Karolu Marksie. Mając dekady doświadczeń w polityce na poziomie narodowym i europejskim, przewodniczący Juncker jest świadomy historycznych faktów i wrażliwości. Jakiekolwiek są poglądy ludzi o Karolu Marksie, nikt nie może zaprzeczyć, że Karol Marks jest osobą, która ukształtowała historię, w ten czy inny sposób - oświadczyła rzeczniczka Komisji Mina Andreewa.

Dodała, że niemówienie o Marksie jest zbliżeniem się do zaprzeczania historii i właśnie dlatego Juncker zdecydował się przyjąć zaproszenie i przemówi na uroczystościach. 

Karol Marks urodził się 5 maja 1818 r. w Trewirze. Był współautorem "Manifestu komunistycznego", deklaracji programowej Związku Komunistów - Komuniści uważają za niegodne ukrywanie swych poglądów i zamiarów. Oświadczają oni otwarcie, że cele ich mogą być osiągnięte jedynie przez obalenie przemocą całego dotychczasowego ustroju społecznego. Niech drżą panujące klasy przed rewolucją komunistyczną - napisano w dziele. 

- Jest tylko jedna droga, która może skrócić, uprościć i zintensyfikować przedśmiertne drgawki starego społeczeństwa i skurcze porodowe nowego — tą drogą jest rewolucyjny terror - napisał w innym utworze Marks. 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy