Brytyjsko-polska produkcja pretendentem do Oscara. "Twój Vincent" - już mamy być z czego dumni!

Artykuł
kadr z filmu "Twój Vincent"

"Twój Vincent" - brytyjsko-polska produkcja spotyka się z wielką aprobatą najróżniejszych środowisk. Jakie ma szanse do Oscara w swojej kategorii? Eksperci podają jednak, że najlepszy pełnometrażowy film animowany otrzyma jednak "Coco", film wytwórni Disney/Pixar.

Hugh Welchman, w rozmowie wysłannikiem RMF24, opowiedział o swoich przewidywaniach względem nadchodzącej konkurencji. Współreżyser dodał też, że zdaje sobie sprawę z silnej konkurencji.

– To zdecydowanie mały film, jesteśmy outsiderami, jesteśmy na przegranej pozycji, konkurując z wielkimi, masywnymi studiami filmowymi, ale mam nadzieję, ponieważ nawet jeśli nie byliśmy w stanie przeznaczyć wysokiego budżetu na promocję, jak Pixar i Disney, to udzielamy wywiadów non stop, reklamujemy się w mediach społecznościowych non stop i miejmy nadzieję, że będziemy pierwszym filmem w historii, który wygra w tej kategorii nie będąc filmem wielkiego studia - mówi Welchman.

Producent filmowy filmu "Twój Vincent" zauważa, że członkowie Akademii nie raz już zaskakiwali swoim werdyktem. Pozostaje mieć nadzieję, że i  tym razem wybór będzie nieprzewidywalny.

 

Źródło: rmf24.pl, facebook.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy