Bruksela zasadza się na polskie lasy. Po co? Chodzi o budowę superpaństwa [wideo]

Tomasz Domański 06-02-2023, 20:15
Telewizja Republika

Coraz głośniej mówi o unijnych planach dotyczących przejęcia władztwa nad Lasami Państwowymi. Chce tego Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z przegłosowanymi już poprawkami, lasy miałyby zostać przeniesione z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych. Polacy przeciwstawiają się tym założeniom a europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski mówi w Republice wprost, "chodzi o to, by zredukować kompetencje państw członkowskich i by stworzyć superpaństwo."

Tymczasem według najnowszego sondażu 77 proc. badanych to Polska powinna sprawować kontrolę nad lasami państwowymi w naszym kraju, a tylko 10 proc. uważa, że Unia Europejska, wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Zobacz też: Gzowski w Republice: Bruksela chce, żeby polskie lasy nie były polskie [wideo]

W sondażu, którego wyniki opublikowano w niedzielę, zadano pytanie "Kto według Pani/Pana powinien sprawować kontrolę nad polskimi lasami państwowymi?". 77 proc. badanych odpowiedziało, że Polska. 10 proc. wskazało na Unię Europejską, a 13 proc. oceniło, że trudno powiedzieć.

"Tandem niemiecko-francuski mówi wszystkim, co mają robić", zaznaczył w rozmowie z Katarzyną Gójską reprezentant Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. "To jest projekt, który próbuje się przepchnąć wbrew woli społeczeństw", dodał.

Jacek Saryusz-Wolski ocenił, że sytuacja, z którą mamy obecne do czynienia prowadzi do zaprzeczenia istoty istnienia wspólnoty, z jaką mieliśmy styczność. "To przestaje być ustrój różnych państw. To jest dyktat i uzurpacja prawna, dyktat i uzurpacja finansowa."

Pisaliśmy wcześniej: Lasy pod zarządem Unii Europejskiej? Gzowski w Republice: chce tego PE [wideo]

Pojawia się jednak światełko w tunelu. Przejęcie polskich lasów przez Brukselę wymagałoby zmiany traktatów, a więc jednomyślności wszystkich państw członkowskich.

Posłuchajcie całej rozmowy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy