Brak maseczki – będzie mandat! Niedzielski: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Artykuł
Minister przekonywał, że jesteśmy bliżej normalności niż rok temu
Fot. TV Republika/ Wycinek ekranu

– Żeby wyjść z tego kryzysu, trzeba mieć dobrze działający sektor zdrowia, oraz postawić wyraźny priorytet dla polityki państwa – mówił minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas kongresu Impact21.

– Czasy, które mamy za sobą dobitnie pokazały, że mamy do czynienia z dowartościowaniem zdrowia, zrozumiałego, jako nasze własne zdrowie. W ostatnim czasie zdrowie zostało bardzo docenione z punktu widzenia polityki państwa. Ostatni czas upłynął nam pod znakiem walki z pandemią, pod znakiem wirusa COVID19. Do tej pory nasz świat wyglądał inaczej, a ostatnie 1,5 roku wywróciło go do góry nogami w różnych sferach.Te czasy które mamy za sobą, dobitnie pokazały, że mamy do czynienia z dowartościowaniem zdrowia – powiedział.

– Aby wyjść z kryzysu trzeba mieć dobrze działający sektor zdrowia, trzeba mieć środki, które możemy zainwestować np. w szczepienia. Trzeba postawić wyraźny priorytet dla polityki państwa. W obszarze pacjenta mamy kilka celów związanych z dostępnością i wyrównywaniem tej dostępności w skali kraju, poprawę jakości świadczeń oraz rozwój profilaktyki. Musimy zacząć dbać o swoje zdrowie i to powinno być priorytetem. Finanse muszą dotyczyć każdej sfery zdrowia - są to m. in. wynagrodzenia, które budują atrakcyjność pracy w zawodzie, nakładach na infrastrukturę czy najnowsze technologie – zapewnił.

– Patrząc na wyniki, widzimy wyraźnie, że efekt szczepień jest zauważalny. Porównajmy sytuację z tą rok temu. Szczepienia pozwalają nam Funkcjonować zdecydowanie bliżej normalności. System opieki zdrowotnej nie jest niewydolny. Mam jutro spotkanie z komendantem policji. Myślę, że polityka będzie bardziej dolegliwa, jeśli chodzi o mandaty. Powinniśmy zmienić mentalność z czasów wakacji, kiedy więcej przebywaliśmy na powietrzu. Teraz są zdecydowanie inne warunki. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo – zachęcał minister podczas konferencji prasowej po wystąpieniu na kongresie.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy