Borowiak w Republice: Niemcy nadal próbują układać się z Rosją [wideo]

Telewizja Republika

- Od początku wojny polski rząd apelował o jak najszybsze sankcje na Rosję, także wprowadzenie wiz dla rosyjskich obywateli. Nasz pomysł był blokowany. Te rozmowy z Putinem, te telefony to był jakiś sposób dogadywania się z Moskwą, na przykład w kwestiach surowców – oświadczyła w Telewizji Republika poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.

- Zakaz wjazdu dla Rosjan powinien być wprowadzony już dawno - powiedziała poseł Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Borowiak. – Teraz słyszymy, że blokują to Niemcy. Oni próbują się układać się z Rosją. Prowadzą więc narrację, że to Putin jest winien, a nie zwykli Rosjanie. Dziś wygląda to tak, że Rosjanie jeżdżą po świecie, cieszą się przyrodą, a na Ukrainie jest wojna – dodała parlamentarzystka w programie „Potrójne Espresso”.

- Zgadzam się z panią poseł, restrykcje powinny być jak najdalej idące, łącznie z niewydawaniem wiz – przyznał Bogusław Wontor, poseł Nowej Lewicy. – Większość Rosjan popiera to, co Putin i Rosja robią na Ukrainie. Trzeba oddziaływać na społeczeństwo rosyjskie, choć jest już późno. Jestem cały czas zdumiony, że Rosjanie mogą swobodnie podróżować. Zakaz wjazdu to powinna być jedna z pierwszych sankcji – powiedział gość Telewizji Republika.

- To co się dzieje wokół wojny na Ukrainie, to porażka Brukseli i tamtejszych rządzących elit. Gdyby Europa Zachodnia od początku zdecydowała „odcinamy się od Rosji”, to konflikt mógłby się zakończyć. My robimy wszystko, aby pomóc Ukraińcom i przekonać inne kraje do sankcji i większej pomocy dla Ukrainy. Ale nie da się przekonać tych, którzy nie chcą dać się przekonać – stwierdziła poseł Joanna Borowiak PiS.

Cała rozmowa jest dostępna w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy