Bohater czy tchórz? Niehonorowe postępowanie marszałka Senatu trwa

Telewizja Republika/canva.com

Komisja regulaminowa przyjęła uchwałę, w której zarekomendowała Senatowi odrzucenie wniosku o wygaszenie immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu. Opozycyjni parlamentarzyści byli oburzeni sposobem procedowania komisji.

Prawdopodobnie senat będzie głosował wniosek jutro lub pojutrze, jednak członkowie tej izby – poza członkami Komisji Dyscyplinarnej – nie otrzymali do tej pory materiałów. – To jest jakiś absurd – komentowała na antenie Telewizji Republika senator Maria Koc. – Jak mam głosować, skoro nie mogę zapoznać się ze sprawą?

Jak podkreślają senatorowie PiS, prokurator, który chciał przedstawić komisji uzasadnienie wniosku, został przez przewodniczącego pozbawiony takiej możliwości. Przewodniczący nakazał mu jedynie odpowiadać na pytania. Po krótkim posiedzeniu decyzja o odrzuceniu wniosku prokuratury została podjęta stosunkiem głosów 7:5. 

– Wynik głosowania był do przewidzenia – mówił wicemarszałek Stanisław Karczewski. – Jako senatorzy PiS nie podzielamy opinii komisji – Uważamy, że pełne oczyszczenie pana marszałka może stać się tylko w sądzie.

Inaczej uważa marszałek Tomasz Grodzki. – Uważam, że prokuratura prowadzona przez czynnego polityka, szefa partii politycznej, nie gwarantuje bezstronności, co widać choćby po sprawach pana Giertycha, Kwaśniewskiego czy sprawą Pegasusa – mówił po komisji. 

Cała rozmowa red. nacz. Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie Tomasza Sakiewicza z senator PiS Marią Koc w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy