„Bo tutaj jest jak jest”. Z kim Paweł Kukiz zaśpiewa w nowym Sejmie?

Artykuł
Telewizja Republika

W mediach przewija się informacja jakoby znany polski muzyk, autor tekstów i piosenek miał w następnych wyborach wystartować nie z list swojego ugrupowania, a ze Zjednoczonej Prawicy. – Wyobrażam sobie nasz obóz zarówno z posłem Kukizem, jak i bez niego – skomentował w programie „Potrójne Espresso” poseł PiS Grzegorz Lorek.

Przedstawicieli opozycji bardzo poruszyło czwartkowe głosowanie nad kandydaturą na prezesa NBP, Adama Glapińskiego. Dzięki, m.in. głosom posłów niezrzeszonych Glapiński pozostanie szefem NBP na kolejną kadencję.

- Po tym głosowaniu Zjednoczona Prawica jest jeszcze bardziej zjednoczona – sarkastycznie stwierdził poseł Koalicji Polskiej-PSL, Stefan Krajewski. – Widać, że do tego zjednoczenia dołączyli na przykład posłowie Pawła Kukiza…

Nie tylko wątek głosowania sejmowego, ale również sprawa potencjalnego startu Kukiza i jego środowiska z list Zjednoczonej Prawicy skomentował poseł Grzegorz Lorek z PiS.

- Poseł Paweł Kukiz i jego koledzy, jeżeli zdecydują się współpracować z nami w ramach Zjednoczonej Prawicy, będę się bardzo z tego cieszył. Jeżeli wybiorą inną drogę, trudno, takie są polityczne ścieżki – wyjaśnił parlamentarzysta PiS.

- Politykę porównuję do płynącej rzeki, są różne nurty, różne prędkości. Wyobrażam sobie politykę zarówno z Pawłem Kukizem, jak i bez niego. Wnoszą oni wiele kolorytu, ale również wiele ciekawych projektów, jak choćby te o walce z korupcją, które popieramy – powiedział poseł Lorek.

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy