Blisko 30 kg narkotyków ukrywał w domu!

portal tvrepublika.pl,zk 15-04-2024, 12:00
Artykuł
canva.com

Jak przekazała policja, prawie 30 kilogramów różnych narkotyków znaleziono w mieszkaniu 37-latka w Gdańsku-Oruni. Mężczyzna próbował uciec przed mundurowymi przez okno, lecz miał pecha bo trafił wprost w ręce policjantów.

„Policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pracując nad kolejną sprawą, dotarli do informacji, że jeden z mężczyzn może posiadać większe ilości zabronionych substancji. W przeszłości miał on już związek z przestępstwami narkotykowymi, dlatego mundurowi, aby zweryfikować swoje ustalenia, pojechali na gdańską Orunię do wcześniej wytypowanego mieszkania, w którym miał przebywać 37-latek” – przekazał PAP mł. asp. Łukasz Kirkuć z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Wyjaśnił, że podczas próby wejścia do mieszkania zaskoczony mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi mundurowym.

„Z reklamówką wypełnioną narkotykami próbował uciec, wyskakując przez okno do ogródka, ale tam czekali już na niego policjanci, którzy go obezwładnili i zatrzymali. W przeszukaniu piwnicy i mieszkania należących do zatrzymanego uczestniczył przewodnik z psem tropiącym wyspecjalizowanym do wyszukiwania zabronionych środków” – relacjonował policjant.

W rezultacie mundurowi zabezpieczyli 27 kg kokainy, amfetaminy, marihuany i heroiny próżniowo zapakowanych w foliowe worki, które zostały przekazane do szczegółowych badań laboratoryjnych.

„Podczas przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny znaczną ilość gotówki między innymi w dolarach, złotówkach, koronach czeskich, norweskich i szwedzkich na sumę 66 tys. zł. Dodatkowo zatrzymany złamał zabezpieczenia licznika energii i nielegalnie pobierał prąd do zasilania tzw. +koparek+ służących do wydobywania kryptowalut. Komputery te zostały również zabezpieczone do szczegółowej analizy” – informuje mł. asp. Łukasz Kirkuć.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Gdańsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje od roku do 10 pozbawienia wolności. Natomiast za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy