„Biznes Polska”. Paczkę od Pocztexu odbierzesz łatwo w czerwonym automacie

Teraz odebranie paczki od Pocztexu będzie jeszcze łatwiejsze
Fot. Materiały prasowe

Pocztex kurier poczty polskiej oferuje 17000 punktów odbioru – Będziemy rozwijać trzy kanały dostaw: kurier, punk i automat. To ma stanowić naszą przewagę. Docelowa liczba punktów na koniec roku 2022 będzie wynosić 20 tysięcy – zapowiedział Rafał Makowski Dyrektor Poczty Polskiej.

– Pandemia przyspieszyła zmiany w podejściu klientów do tradycyjnych zakupów. Szacuje się że rynek e-comerce będzie warty między 95 a 100 miliardów złotych. Konsekwentnie i bardzo dynamicznie Wzrasta wartość rynku usług kurierskich. do około 10- 11 miliardów rocznie. W perspektywie roku 2026 rynek e-comerce będzie wart około 160 miliardów złotych – mówił Makowski. Wyraził też nadzieję, że użytkownicy poczty również częściej będą korzystać z usług oferowanych przez internet.

– Nic nie motywuje lepiej do działania niż dobra konkurencja. Dostrzegamy, jak działa konkurencja na polskim rynku. Dlatego wszelkie działania, które podejmujemy mają uwzględniać działania klientów w związku z rozwojem rynku e-comerce, ale też to co robi nasza konkurencja. Poczta polska ma aspiracje bycia liderem na tym rynku – wyjaśnił Makowski. Prężny rozwój innych dostawców przyczynił się do zmian w sposobie dostawy Poczty Polskiej.

Czytaj także: Udogodnienia dla klientów. Poczta Polska z nowymi automatami paczkowymi

– Mamy świadomość, że rynek będzie w pewnym momencie nasycony. Ale jeszcze jest potencjał, żeby zagospodarować tych klientów, którzy są zainteresowani tą metodą dostawy. Myślę, że automatów powstanie jeszcze kilka tysięcy – zapewnił. Już w następnym roku korzystanie z automatów do paczek będzie jeszcze łatwiejsze. To dzięki temu, że automaty będą łatwiej dostępne.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy