Bitcoin. Czy warto inwesować w kryptowaluty?

Artykuł
Fot. Canva

„Romans inwestorów z bitcoinem" stał się mieczem obosiecznym, ponieważ rosnące zyski z obligacji wywołały wyprzedaż ryzykownych aktywów, w tym samego bitcoina, i ukarały akcje firm, które niedawno kupiły kryptowalutę.

- Wyższe stopy procentowe doprowadziły do ​​wyprzedaży akcji spółek technologicznych i szerokiego rynku - powiedział Marc Lichtenfeld, główny strateg ds. Dochodów w biuletynie finansowym The Oxford Club.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych osiągnęła w tym tygodniu 1,61% - to najwyższy poziom od roku, a tym samym wzrosła powyżej 1,5% wysokość stopy dywidendy z indeksu S&P 500, przerażając inwestorów, którzy uwierzyli, że nie ma alternatywy dla akcji.

Gwałtowny wzrost rentowności spowodował również, że pieniądze uciekły z bitcoina, który spadł o 14% w ciągu tygodnia. Kryptowaluta odnotowała ponad sześciokrotny wzrost ceny w ciągu ostatniego roku w wyniku bezprecedensowej ilości bodźców fiskalnych i monetarnych, które wywołała pandemia COVID-19.

Tesla i kryptowaluty

W międzyczasie akcje producenta samochodów elektrycznych Tesla Inc. i firmy zajmującej się płatnościami Square Inc., które przeznaczyły odpowiednio 8% i 5% swojej gotówki na bitcoin, również odnotowały ostatnio duże straty. Od ostatnich szczytów, akcje Tesli spadły o 24%, podczas gdy Square spadły o 17%.

Ale Ives uważa, że ​​to dopiero początek firm przechodzących na kryptowaluty.

Jak wygląda przyszłość bitcoin'a?

Powiedział, że zakup bitcoinów przez Teslę „wywoła efekt falowania we wszystkich kierunkach”, przy czym spółki publiczne będą inwestować w kryptowalutę.

Bianco uważa, że ​​system finansowy będzie wyglądał zupełnie inaczej za 10 lat i że kryptowaluty mogą odegrać główną rolę w tej zmianie.

- Jeśli Amazon pozwoli Ci zacząć kupować rzeczy za pomocą kryptowalut, to wszystko zmieni - powiedział Bianco.

Źródło: FOX NEWS

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy