Biografia Benedykta XVI. Premiera już 14 kwietnia

Artykuł
Seewald, który z kronikarską dokładnością maluje pełny portret życia Benedykta XVI.
flickr.com

Wielkimi krokami zbliża się kwiecień, a wraz z nim Zmartwychwstanie Pańskie - dla milionów chrześcijan na całym świecie najważniejsze święto w roku liturgicznym. Dla Josepha Ratzingera ten wiosenny miesiąc naznaczony jest dodatkowo dwoma bardzo ważnymi wydarzeniami. 16 kwietnia tego roku Benedykt XVI obchodzić będzie swoje 94. urodziny, zaś trzy dni później 16. rocznicę wybrania go na głowę Kościoła.

Jak oceniać pontyfikat Benedykta XVI? Czy był on naznaczony pasmem porażek - jak powtarzają często przeciwnicy Ratzingera? A może wybór niemieckiego kardynała, jednego z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, wybitnego myśliciela, był efektem strategii hierarchów mającej na celu zachowanie ciągłości nauczania Kościoła? Kim naprawdę jest Joseph Ratzinger i co takiego się wydarzyło, że po ośmiu latach Benedykt XVI ustąpił z urzędu? Czy była to desperacja, czy akt odwagi?

Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdują się w pełnej biografii Josepha Ratzingera, której premiera odbędzie się 14 kwietnia 2021 roku.

Autorem książki jest oficjalny biograf Josepha Ratzingera Peter "Benedykt XVI. Życie" to długo oczekiwana, doskonale napisana oraz pełna biografia przedstawiająca życie Josepha Ratzingera, późniejszego papieża Benedykta XVI.

Seewald, który z kronikarską dokładnością maluje pełny portret życia Benedykta XVI. Setki godzin rozmów ze świadkami wydarzeń,
przyjaciółmi, współpracownikami oraz samym Benedyktem XVI. Żaden dziennikarz ani autor nie zna papieża lepiej od niego.

Źródło: Materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy