Bilans ostatnich walk na Ukrainie. 13 zabitych i 37 rannych

Artykuł
TWITTER/@EUROMAIDANPR

Trzynaście osób – cywilów i żołnierzy – zginęło w ciągu ostatniej doby na wschodzie Ukrainy, a 37 odniosło obrażenia – poinformowały źródła ukraińskie. O śmierci sześciu osób i ranieniu siedmiu na skutek działań zbrojnych w Ługańsku na wschodzie Ukrainy poinformował w niedzielę miejski portal 0642, powołując się na centrum antykryzysowe Ługańska.

Według wspomnianego źródła, w kilku miejscach pociski trafiły w domy mieszkalne, powodując oprócz ofiar w ludziach także uszkodzenia infrastruktury, np. przewodów gazowych i elektrycznych.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko oświadczył natomiast, że w strefie prowadzenia operacji antyterrorystycznej zginęło 7 żołnierzy, a 30 odniosło obrażenia.

Jak poinformował, nielegalne ugrupowania zbrojne w ciągu ostatniej dobry 12 razy ostrzelały stanowiska sił antyterrorystycznych i posterunki na wschodzie Ukrainy, m.in. w okolicy Ługańska, miasta Maryniwka w obwodzie donieckim czy wioski Szyszkowe w obwodzie ługańskim.

Łysenko dodał, że lotnictwo sił zbrojnych Ukrainy wykonało w ciągu ostatniej doby 16 lotów i przeprowadziło 5 ataków na obiekty ugrupowań dywersyjno-terrorystycznych, zabijając co najmniej 40 separatystów i niszcząc ich sprzęt wojskowy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

MSZ Rosji: Ostrzelano rosyjskie terytorium. Moskwa zareaguje. Ukraina: Nie było żadnego ostrzału

Rosyjskie wojsko wtargnęło na Ukrainę. Jest 3 km od granicy

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy