Biden wstrzymał budowę muru na granicy, buduje ogrodzenie swojego domu na plaży. Z pieniędzy podatników

Artykuł
Fot. Flickr/Gage Skidmore

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na granicy Meksyku i USA aresztowano 1,7 mln migrantów. Kolejna grupa dwóch tysięcy migrantów jest w drodze do Stanów Zjednoczonych. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymał kontrakt na zbudowanie opłacanego przez podatników ogrodzenia ochronnego o wartości 456 548 dolarów wokół domu prezydenta w Delaware.

Kontrakt został zawarty we wrześniu i ma zostać zrealizowany do końca roku.

„Dolary federalne zbudują ogrodzenie wokół jego domu dla ochrony, ale granica nie ma muru” – zauważają dziennikarze Fox News. „Na szczyt w sprawie zmian klimatu wysyła się więcej sekretarzy gabinetu i urzędników wysokiego szczebla niż na granicę” – dodają.

Były szef straży granicznej Rodney Scott powiedział Fox News, że stara się nie angażować w politykę, ale kiedy ludzie okłamują amerykańską opinię publiczną, „bierze to do siebie”.

– Udokumentowaliśmy ponad 400 tys. ucieczek, co oznacza, że ludzie przekroczyli granicę. Straż Graniczna była w stanie wykryć wjazd, ale nie miała środków, aby zareagować. Jak w takiej sytuacji można powiedzieć, że masz ochronę granic? – pytał retorycznie.

Źródło: Foxnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy