Biden ujawnił o czym rozmawiał z królową. W ten sposób złamał protokół

Artykuł
Joe Biden zdradził, jakie tematy poruszali w niedzielę na zamku w Windsorze
Wikimedia Commons

Prezydent USA Joe Biden złamał protokół, ujawniając publicznie, o czym rozmawiał podczas spotkania z królową Elżbietą II - zauważyły w poniedziałek brytyjskie media. Dziennikarze wytknęli Bidenowi również to, że podczas oficjalnego przedstawiania monarchini nie zdjął okularów przeciwsłonecznych.

Brytyjskie media zauważają, że zgodnie z protokołem dworu królewskiego temat rozmów z królową powinien pozostać prywatny. Jednak Joe Biden zdradził, jakie tematy poruszali w niedzielę na zamku w Windsorze.

- Chciała się dowiedzieć na temat dwóch przywódców, o panu Putinie, z którym mam się spotkać, i chciała się dowiedzieć o Xi Jinpingu - powiedział Biden dziennikarzom po spotkaniu z królową.

Nie zdjął okularów przeciwsłonecznych

Były kamerdyner księcia Karola stwierdził, że choć Biden mógł pozostać w okularach słonecznych w czasie obserwowania przeglądu wojska na dziedzińcu zamkowym, to powinien był je zdjąć w momencie, gdy był przedstawiany monarchini.

- Jeśli spotykasz się z królową twarzą w twarz, nie powinieneś mieć okularów przeciwsłonecznych ani niczego w tym rodzaju, ponieważ kontakt wzrokowy jest bardzo ważny przy przedstawieniu - powiedział Grant Harrold, którego cytuje dziennik "The Independent".

 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy