Biden szuka poparcia planu wydatków. Rusza w tournee po kraju

Artykuł
Biden próbuje zdobyć poparcie dla planów
Fot. PAP/EPA

Prezydent Biden zamierza zebrać poparcie wśród Amerykanów dla swoich propozycji wydatków w wysokości 4 bilionów dolarów. Celem jest redystrybucja majątku i rozszerzenie sieci bezpieczeństwa socjalnego.

Biden pojedzie do Wirginii, aby promować dwie propozycje dotyczące podatków i wydatków - amerykański plan zatrudnienia o wartości 2,3 bln USD i plan dla rodzin o wartości 1,9 bln USD. Prezydent następnie pojedzie do Lake Charles i Nowego Orleanu w Luizjanie.

- Minęło zaledwie 100 dni, ale mówię wam, nigdy nie byłem bardziej optymistycznie nastawiony do przyszłości Ameryki - powiedział Biden podczas rajdu samochodowego w Atlancie.

Wiele stanów na trasie Białego Domu - Wisconsin, Ohio, Pensylwania, Georgia - to nie tylko kluczowe prezydenckie pola bitewne, ale zbliżają się kluczowe wyścigi w Senacie, które Demokraci mają nadzieję wygrać, aby utrzymać lub wzmocnić swoją większość.

Biden próbuje zdobyć poparcie dla planów, nawet gdy Biały Dom nalega, aby próbował współpracować z republikańskimi ustawodawcami.

Źródło: FOX NEWS

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy