Biały Dom: Biden będzie rozmawiał z liderami G7 o pandemii i gospodarce
W najbliższy piątek prezydent USA Joe Biden po raz pierwszy będzie rozmawiał w liderami G7. „Wirtualne spotkanie będzie poświęcone pandemii koronawirusa i światowej gospodarce” – poinformował Biały Dom.
„To wirtualne spotkanie z przywódcami wiodących demokratycznych gospodarek rynkowych będzie okazją dla prezydenta Bidena do omówienia planów pokonania pandemii Covid-19 i odbudowy światowej gospodarki” – podkreślił Biały Dom w komunikacie.
W obecnym formacie G7 tworzą: USA, Niemcy, Kanada, Francja, Japonia, Wielka Brytania i Włochy.
Według Białego Domu podczas wystąpienia na piątkowym spotkaniu G-7 Biden podkreśli potrzebę globalnej koordynacji produkcji i dystrybucji szczepionek przeciwko koronawirusowi, a także globalnych wysiłków w celu przygotowania i ochrony przed pandemiami w przyszłości.
„Prezydent Biden omówi również potrzebę inwestycji w celu wzmocnienia konkurencyjności oraz znaczenie aktualizacji globalnych przepisów, aby sprostać wyzwaniom gospodarczym, takim jak te, które stawiają Chiny” – poinformował Biały Dom.
Najnowsze
Budanow popiera historyczna kłamstwa Zełenskiego. Prowokuje antypolskim wpisem
Dziennikarz zwraca uwagę na zdjęcie Arłukowicza. Wspomina o bohaterze głośnej afery dotacyjnej
Burza po słowach Zełenskiego. Internauci ostro komentują wystąpienie o "Panteonie Bohaterów"
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
"Została aresztowana przez NKWD i wywieziona na Syberię". Maciej Wąsik poinformował o śmierci swojej Mamy
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA