Białoruś wstrzymała transport ropy do Polski. „Rutynowa konserwacja”
Dziś przed południem Białoruś poinformowała o wstrzymaniu dostaw ropy naftowej do Polski rurociągiem „Przyjaźń”.
O sytuacji poinformowali Rosjanie. „Dzisiaj od 12:00 Gomeltransnieft’ wstrzyma na 96 godzin transport ropy w kierunku Adamowej Zastawy, aby przeprowadzić rutynową konserwację na białoruskim odcinku rurociągu Przyjaźń” – ogłosił rzecznik Transnieftu Igor Demin, cytowany przez agencję Interfaks.
Agencja Interfaks przypomina, że ostatni przestój naftociągu na terenie Białorusi, miał miejsce 8 kwietnia 2019 r. po tym, jak w rafinerii w Mozyrze znaleziono ropę z nadmiarem związków chloru organicznego. Uszkodziła ona część urządzeń białoruskiej rafinerii.
Najnowsze
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA
Burza po słowach Zełenskiego. Internauci ostro komentują wystąpienie o "Panteonie Bohaterów"
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej