Białoruś pomoże rosyjskiej armii? HIMARS-y sieją spustoszenie [wideo]

Artykuł
Twitter/@nexta_tv

USA dostarczyły Ukrainie m.in. haubice M777 i wyrzutnie rakiet HIMARS. Amerykański sprzęt wzmocnił wojsko ukraińskie i sieje spustoszenie wśród armii Putina. Prezydent Rosji szuka wsparcia u najbliższego sojusznika, Alaksandra Łukaszenki. - Jednostki sił specjalnych armii białoruskiej otrzymały zadanie przeprowadzenia sprawdzianu gotowości bojowej – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Tymczasem siły rosyjskie ostrzeliwały z czołgów oraz artylerii około 30 miejscowości na południu Ukrainy, w tym okolice Mikołajowa i wsi Prybuzke w obwodzie mikołajowskim. Ponadto wojska rosyjskie prowadziły tam zwiad przy użyciu samolotów bezzałogowych. Ostrzeliwane były liczne regiony Ukrainy. W obwodzie charkowskim na północnym wschodzie kraju siły rosyjskie atakowały Charków i wiele innych miejscowości, w tym Dementijiwkę i Koroboczkyne. Ostrzeliwano też obwody czernihowski i sumski na północy i północnym wschodzie Ukrainy.

Na kierunku słowiańskim siły ukraińskie odparły rosyjską próbę natarcia w stronę osi Dowheńke-Bohorodyczne, a na kierunku kramatorskim w stronę osi Jaremiwka-Dołyna. Wojska ukraińskie zmusiły też siły rosyjskie do wycofania się z działań ofensywnych na kierunkach bachmuckim i awdijiwskim.

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy