Biało-Czerwoni z pierwszą porażką, Italia była zwyczajnie za mocna [wideo]

Adrian Burzyński 10-06-2022, 12:03
Twitter/Volleyball World

W drugim spotkaniu Ligi Narodów siatkarska reprezentacja Polski przegrała z Włochami 1:3. I choć Polacy dobrze rozpoczęli ten mecz, wygrywając pierwszą partię oraz mając przewagę w drugiej, to później do głosu doszła świetnie dysponowana tego dnia Italia...

Przypomnijmy, że na inaugurację Biało-Czerwoni wygrali w trzech partiach, z aktualnym brązowym medalistą olimpijskim - Argentyną. Najlepiej punktującym zawodnikiem był wówczas Tomasz Fornal, choć wypada również podkreślić znakomity debiut rozgrywającego - Jana Firleja.

Włosi natomiast w pierwszym meczu musieli uznać wyższość Francuzów, którzy pewnie zwyciężyli 3:0. W meczu z Polską, przez półtora seta wszystko wskazywało, że mistrzowie Europy poniosą drugą porażkę. Nasi siatkarze kontrolowali przebieg gry przez mniej więcej półtora seta, jednak drużyna prowadzona przez byłego selekcjonera Biało-Czerwonych, Ferdinando De Giorgiego odwróciła losy spotkania, a czujący się coraz pewniej rywale nie zaprzepaścili szansy.

Czy można było jednak wygrać to starcie, gdy Biało-Czerwoni w czterech setach popełnili aż 38. niewymuszonych błędów? Ponadto psując 23. zagrywki? Są to oczywiście pytania retoryczne. Italia takich prezentów zazwyczaj nie marnuje.

Następny mecz Polacy rozegrają już w tę sobotę, a ich rywalem będzie zmierzą się Bułgaria (godzina 22:00). Mini-turniej w Biało-Czerwoni zakończą zaś w niedzielę, pojedynkiem z Francuzami (godzina 17:00). Będzie to szansa do rewanżu, za bolesną porażkę w olimpijskim ćwierćfinale w Tokio.

Polska – Włochy 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 20:25)