Biało-Czerwoni bez trenera. PZPN wydał komunikat

Artykuł
Faworytem mediów do objęcia funkcji pozostaje Adam Nawałka
Fot. Twitter/Łączy Nas Piłka

Nadal nie wiadomo kto zostanie nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski po odejściu Paulo Sousy. Jak przekazał prezes PZPN Cezary Kulesza rozmowy z kandydatami wciąż trwają.

W środę odbyły się obrady zarządu PZPN. Jak wynika z oświadczenia - negocjacje jeszcze się nie zakończyły.

- Podczas posiedzenia Zarządu [...] Prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował Członków Zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia - przekazano w środowym komunikacie.

Biało-Czerwoni bez trenera 

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Paulo Sousa opuścił Reprezentację Polski. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro, a w Polsce spadła na niego duża fala krytyki za odejście z reprezentacji w ważnym dla niej momencie.

Do sprawy w dość humorystyczny sposób odniósł się na swoim Twitterze poseł PiS Sebastian Kaleta. „Paulo Sousa połączył na koniec roku wszystkich Polaków” - napisał.

Adam Nawałka faworytem?

Faworytem mediów do objęcia funkcji po Sousie pozostaje Adam Nawałka, który prowadził już reprezentację Polski od listopada 2013 do lipca 2018 roku. Osiągnął z drużyną ćwierćfinał Euro 2016 i awansował na mundial 2018.

Według najnowszych informacji medialnych prezes Kulesza prowadzi rozmowy również z dwoma innymi kandydatami.

ZOBACZ: PZPN porozumiał się z Adamem Nawałką. Wymowny tweet Bońka

Nowy trener kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka w Moskwie półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do mistrzostw świata. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale barażowym 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

 

 

 

Źródło: polskie radio 24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy