„Bezpieczeństwo energetyczne w okresie przejściowym – między OZE, węglem, a gazem” - cykl debat w Telewizji Republika

portal tvrepublika.pl 29-05-2023, 16:00
Artykuł
Telewizja Republika

Już po raz dwunasty zapraszamy Państwa na cykl debat „Czas Przedsiębiorców”. Podczas tej edycji hasłem przewodnim będzie: „BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE W OKRESIE PRZEJŚCIOWYM – MIĘDZY OZE, WĘGLEM, A GAZEM”.

Wydarzenie emitowane będzie na antenie Telewizji Republika 29, 30 i 31 maja o godzinie 22:35. Debata główna podsumowująca panele odbędzie się w czwartek 1 czerwca o godzinie 16:00.

Podczas czterech dni debat wraz z gronem specjalistów poruszymy niezwykle ważne tematy dotyczące nowej sytuacji w Europie i jej wpływu na tempo, zakres oraz kierunki transformacji sektora energii i paliw. Eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania, jakich zmian wymaga Polityka energetyczna państwa oraz strategia zaopatrzenia w paliwa i surowce w obecnej sytuacji, a także jak zapewnić stabilność systemu, ograniczając import węgla i gazu z Rosji.

Będziemy dyskutować o zmianach w unijnej dyrektywie metanowej, która w ostatnim czasie wzbudziła wiele kontrowersji. Poruszony zostanie także temat wykorzystania surowców krytycznych podczas transformacji energetycznej kraju, jak również energetyki odnawialnej oraz wyzwań przed jakimi stoi Polska w związku z przyspieszeniem jej rozwoju.

To wszystko już od dziś na antenie Telewizji Republika! Bądźcie z nami!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy