Bezpieczeństwo Plus. Ziobro: My nie tylko mówimy, ale podejmujemy konkretne zmiany

Artykuł
Zbigniew Ziobro
PAP/Leszek Szymański

Bezpieczeństwo Plus — element programu Polskiego Ładu, za który odpowiada Solidarna Polska, to pakiet kilkunastu ustaw, które mają zapewniać Polsce bezpieczeństwo, by rosła w siłę — powiedział w sobotę minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że podpisany przez liderów Zjednoczonej Prawicy dokument — Polski Ład — jest niezwykle ważny, by Polska się rozwijała, mogła rosnąć w siłę i Polska była bezpieczna.

- Bezpieczeństwo Plus — tak niektórzy ujmują ten element programu, za który odpowiada Solidarna Polska, to pakiet kilkunastu ustaw, przygotowanych przez Solidarną Polskę, przygotowanych też w ministerstwie sprawiedliwości — mówił Ziobro.

Bezpieczeństwo to jedno z najważniejszych oczekiwań wobec polityków

W ocenie Ziobry zapewnienie bezpieczeństwa to jest jedno z najważniejszych oczekiwań, jakie Polacy adresują do polityków.

- Dziś z perspektywy tych lat naszej pracy myślę, że nie bez podstaw odnieśliśmy w tym obszarze niemały sukces — przekonywał lider Solidarnej Polski.
- Nigdy dotąd tak wielu Polaków nie twierdziło, że Polska jest bezpiecznym krajem — mówił Ziobro, powołując się na badania CBOS, z których wynika, że 85 proc. ankietowanych uważa Polskę za kraj bezpieczny.

Podkreślił, że konsekwencja w działaniach przynosi efekty. „Polacy zauważają  różnicę między nami, Zjednoczoną Prawicą a poprzednio rządzącymi Polską politykami, którzy dużo mówili, składali wiele pięknych zobowiązań, deklaracji, koncentrowali się na tzw. trikach piarowskich, ale później nic z tego nie wynikało. My nie tylko mówimy, ale podejmujemy też konkretne zmiany” - powiedział Ziobro.

Źródło: PAP/Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy