Bezczelny! Szef niemieckiego MSZ twierdzi, że uregulowano już reparacje

Artykuł
WIKIPEDIA/ OLAF KOSINKSY/ CC BY-SA 3.0 DE

– Kwestia reparacji wojennych została uregulowana pod względem prawny i zatwierdzona przez polski rząd na początku lat 90. - powiedział szef niemieckiego Niemiec Sigmar Gabriel.

Słowa te padły na konferencji prasowej po spotkaniu szefów MSZ Polski i Niemiec.

Niemiecki minister powiedział, że Niemcy są zainteresowani by wraz z Polską stabilizować sytuację w Unii Europejskiej, a nasze krają łączą kwestie gospodarcze, jednak są pewne różnice o których dyskutowano. Sigmund Gabriel dodał, że cieszy go propozycja polskiego rządu przedstawienia tzw. białej księgi, w której Warszawa ustosunkuje się do prowadzonej przez Komisję Europejską procedury.

 Nie mogło również zabraknąć tematu reparacji wojennych. – Mamy pozycję jasną pod względem prawnym - otóż że wszystkie kwestie reparacyjne zostały uregulowane końcowo, a także rząd wybrany demokratycznie na początku lat 90. to potwierdził. To nic nie daje, jeśli będziemy się powoływać na sprawy prawne, jeśli w tak ważnym kraju jak Polska istnieje debata społeczna i moglibyśmy poprosić naukowców, aby zajęli się tą kwestią – zauważył niemiecki dyplomata.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy