Bezczelność nie zna granic. Okradziono duchownego w trakcie mszy świętej

Artykuł
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Lasocicach
Facebook.com

W niedzielny poranek, w trakcie odprawiania liturgii przez księdza z Lasocic do plebanii, w której zamieszkiwał, włamali się złodzieje. Przestępcy po wejściu do budynku zrabowali majątek duchownego z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.

Gdy ksiądz odprawiał niedzielną mszę o godzinie 8 rano, doszło do włamania na plebanię w Lasocicach (woj. wielkopolskie). Plebania była pusta, dlatego była idealnym celem dla złodziei. Skradli oni pieniądze oraz drogocenną biżuterię.

Jak dotąd potencjalny sprawca lub sprawcy nie zostali ustaleni, a leszczyńska policja pracuje nad rozwiązaniem sprawy. W tej chwili ustalane są okoliczności kradzieży, a prowadzone dochodzenie ma wykryć sprawcę lub sprawców włamania.

O sprawie poinformowała sama parafia w Lasocicach. Na swoich mediach społecznościowych zamieściła apel z prośbą o pomoc w namierzeniu sprawców. Poniżej treść oryginalnego komunikatu parafii.

W dniu dzisiejszym (5 grudnia) podczas mszy świętej ok. godz. 8-9 rano miało miejsce włamanie na probostwo w Lasocicach. Osoby, które cokolwiek widziały podejrzanego od rana w okolicach kościoła lub w ogóle w Lasocicach bardzo prosimy o kontakt z policją, proboszczem lub pod numerem telefonu 516 246 364.
Każda informacja jest dla was ważna, w celu ustalenia i znalezienia sprawców ‼️ ‼️ ‼

Źródło: Facebook.com fakt.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy