Bestie Putina nie znają świętości. Zniszczyli kielich Jana Pawła II

Artykuł
Telewizja Republika

Rosyjscy żołdacy nie mają honoru. W seminarium duchownym w Worzelu, w obwodzie kijowskim, sprofanowali kielich liturgiczny. To był dar św. Jana Pawła II, który nasz papież ofiarował ukraińskiemu Kościołowi podczas swojej pielgrzymki w 2001 roku.

O świętokradztwie poinformował portugalski oddział organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Przedstawiciele katolickiej instytucji zamieścili na stronie internetowej wizerunek zniszczonej figury Matki Bożej Fatimskiej, podając, że był tylko jeden z wielu zniszczonych przedmiotów w seminarium w Worzelu po tym, jak rosyjskie wojska wdarły się do budynku seminarium.

"Wśród zniszczonych przedmiotów jest figura Matki Bożej Fatimskiej oraz kielich, który św. Jan Paweł II używał i podarował ukraińskiemu Kościołowi podczas swojej wizyty apostolskiej w tym kraju w 2001 r.” - napisały w środowym komunikacie władze portugalskiego oddziału PKWP.


Biskup kijowsko-żytomierski Witalij Krywicki obawiał się kilka dni temu, że wśród zrabowanych w seminarium duchownym w Worzelu przedmiotów mógł być również pamiątkowy kielich podarowany przez św. Jana Pawła II. Niestety, miał rację...

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy