Przejdź do treści
11:42 Polska: Polscy żołnierze będą działali w Grupie Zadaniowej NATO m.in. Bałtyku - prezydent podpisał postanowienie
09:17 Beskidy: Wiosenne temperatury w górach. Warunki na szlakach są trudne
09:00 Pomorskie: KAS zatrzymała podejrzanych o wyłudzenie ponad 11 mln zł w obrocie paliwami
08:37 Australia: Sprawca ataku w Sydney z 59 zarzutami, w tym 15 morderstw i dokonania aktu terroru
07:35 Świat: Ropa mocno zyskuje po działaniach USA ws. tankowców zmierzających do i z Wenezueli
Wydarzenia Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Jarosławem Wąsowiczem. 18 grudnia, godz. 16:30-18:00, Miejsce: Al. Solidarności 129/131, Warszawa
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Benfica Lizbona przed szansą zatrzymania rozpędzonego Zenitu

Źródło: facebook.pl/SLBenfica

W jednym z dwóch dzisiejszych spotkań fazy pucharowej Ligi Mistrzów, Benfica Lizbona przed własną publicznością podejmie Zenit Sankt Petersburg. W najlepszej szesnastce Ligi Mistrzów, obie drużyny są jedynymi przedstawicielami swoich krajów.

W fazie grupowej, piłkarze Zenitu byli prawdziwą rewelacją, a z takimi drużynami jak Lyon i Valencia radzili sobie zabójczo skutecznie. Rosjanie wygrali 5 spotkań z rzędu i dopiero na koniec gier grupowych, gdy byli już pewni awansu z pierwszego miejsca, przegrali z Belgijskim KAA Gent 1:2. Jedynym mankamentem dla Rosjan może okazać się zimowa przerwa w rozgrywkach ligowych. Przez ostatnie dwa miesiące, piłkarze Zenitu rozegrali tylko 5 spotkań towarzyskich.

W innej sytuacji jest ich dzisiejszy rywal. Drużyna z Portugalii w przeciwieństwie do Zenitu, co weekend rozgrywa swoje mecze ligowe. Benfica Lizbona awansowała do fazy play-off z drugiego miejsca w tabeli, a wyższość w grupie musieli oddać jedynie piłkarzom Athletico Madryt. W ostatnich siedmiu występach w Lidze Mistrzów, klub ze stolicy Portugalii do fazy pucharowej awansował  dopiero po raz drugi. Benfica tylko raz przegrała z klubem z Rosji na swoim terenie.

W zeszłym sezonie obie ekipy spotkały się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W obu meczach lepsza okazała się drużyna z Rosji która wygrała kolejno 2:0 i w rewanżu 1:0.

Polecamy Sejm

Wiadomości

Bożonarodzeniowa stajenka stanie przed Pałacem Prezydenckim

Bożonarodzeniowa stajenka stanie przed Pałacem Prezydenckim

Ropa mocno zyskuje. Z czego wynika taka sytuacja?

Sekret idealnego karpia: filetowanie krok po kroku

Morawiecki z mocnym wpisem. "Zjednoczeni wygrywamy - podzieleni przegrywamy"

Knicks zwycięzcami NBA Cup. W Las Vegas pokonali Spurs

Śliwka w Republice: gwarancją bezpieczeństwa Polski jest odsunięcie Tuska od władzy

Ostatnie posiedzenie Sejmu w tym roku. Oglądaj [NA ŻYWO]

Prof. Cenckiewicz ostro o SKW i prokuraturze ws. wycieku danych: „Postępowanie wyjaśniające jest fikcją”

Alberta ominie Kanadę. Eksport ropy przez USA

Święta bez Agnieszki Maciąg. Poruszający wpis męża w dniu pogrzebu

SPRAWDŹ TO!

Ten sondaż to SZOK! Braun wyprzedza Konfederację. Tusk bez swoich "przystawek"

Brigitte Macron reaguje po aferze. Przeprasza, ale nie żałuje.

„Tusk zawsze miał politykę konfrontacyjną”. Krystian ostro o rządach koalicji 13 grudnia w Republice

Tak będzie wyglądało ostatnie pożegnanie Magdy Umer. Pogrzeb zaplanowano w kilku punktach Warszawy.

Musk zapowiada koniec pieniędzy i koniec pracy. Tylko relaks

Najnowsze

Bożonarodzeniowa stajenka stanie przed Pałacem Prezydenckim

Bożonarodzeniowa stajenka stanie przed Pałacem Prezydenckim

Knicks zwycięzcami NBA Cup. W Las Vegas pokonali Spurs

Andrzej Śliwka o granicy i bezpieczeństwie państwa

Śliwka w Republice: gwarancją bezpieczeństwa Polski jest odsunięcie Tuska od władzy

Ostatnie posiedzenie Sejmu w tym roku. Oglądaj [NA ŻYWO]

Cenckiewicz uderza w SKW i prokuraturę: „Postępowanie wyjaśniające jest fikcją”

Prof. Cenckiewicz ostro o SKW i prokuraturze ws. wycieku danych: „Postępowanie wyjaśniające jest fikcją”

Ropa mocno zyskuje. Z czego wynika taka sytuacja?

Sekret idealnego karpia: filetowanie krok po kroku

Morawiecki z mocnym wpisem. "Zjednoczeni wygrywamy - podzieleni przegrywamy"