Będzie jeszcze więcej gazu! To odkrycie pomoże milionom Polaków

Artykuł
canva.com

Kolejna dobra wiadomość dla Polaków! PGNiG i Aker BP odkryły nowe zasoby ropy i gazu na Morzu Norweskim. - Wstępnie szacowane są na 11-36 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Udział PGNiG w złożu to 20 proc. - poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

„PGNiG Upstream Norway wraz z Aker BP odkryło nowe zasoby ropy i gazu ziemnego na Morzu Norweskim. Spółka ocenia, że w pobliżu mogą znajdować się kolejne złoża i planuje przeprowadzić wkrótce następne wiercenia” - poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

„Sukcesem zakończyło się wiercenie otworu poszukiwawczego na prospekcie Newt (ang. traszka) w północnej części Morza Norweskiego. PGNiG Upstream Norway odkryło tam złoże ropy naftowej i gazu ziemnego o zasobach wydobywalnych szacowanych wstępnie pomiędzy 11 a 36 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, z czego udział PGNiG to 20 proc.” - podało PGNiG w komunikacie.

- Norwegia jest naszym priorytetem, jeśli chodzi o działalność poszukiwawczo-wydobywczą za granicą. Eksploatacja tamtejszych złóż ma dla nas strategiczne znaczenie, również w kontekście wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego Polski – podkreśliła prezes PGNiG Iwona Waksmundzka-Olejniczak. - Odkrycie nowych zasobów na prospekcie Newt to kolejny sukces PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Lokalizacja złoża w pobliżu obszaru wydobywczego Skarv ułatwi jego zagospodarowanie i zwiększy rentowność eksploatacji – dodała szefowa PGNiG.

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@PGK_PGNiG

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy