Będzie druga część podręcznika do HiT. Na celowniku Lewica, PO i PSL!

portal tvrepublika.pl 24-05-2023, 09:35
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, CCA 2.0 via Wikipedia Commons

"We wrześniu z całą pewnością czeka nas kolejny krzyk, dlatego że będzie druga klasa „Historii i teraźniejszości” i to obejmująca lata od 1980 do 2015 roku, czyli bohaterami „HiT” będą obecni politycy Lewicy, Platformy Obywatelskiej czy PSL-u", zapowiedział wczoraj na antenie Telewizji Republika, w rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem, minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

W programie „Dziennikarski Poker”, dziennikarz pytał szefa MEiN Czarnka o to, co nas czego możemy spodziewać się po wakacjach, we wrześniu. Pytanie dotyczyło przede wszystkim reform.

"We wrześniu z całą pewnością czeka nas kolejny krzyk, dlatego że będzie druga klasa „Historii i teraźniejszości” i to obejmująca lata od 1980 do 2015 roku, czyli bohaterami „HiT” będą obecni politycy Lewicy, Platformy Obywatelskiej czy PSL-u. Na pewno spotka się to z wielkim krzykiem", przyznał polityk.

Oprócz tego, minister podał, że od 1 września w szkołach pojawi się nowy przedmiot. Będzie to „Biznes i zarządzanie”.

"To coś, co rzeczywiście zmieni naukę o przedsiębiorczości w sposób bardziej efektywny. Podejdziemy do tego w sposób bardziej praktyczny. To są te zmiany, które planujemy od tego roku. „Biznes i zarządzanie” będzie w podstawówce i w liceum. Zakończy się za 4 lata nową maturą z Biznesu i zarządzania", doprecyzował.

Cała rozmowa w oknie powyżej!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy