Banksy przyznał się do autorstwa nowego muralu. Fototapeta z uciekającym więźniem w Reading

Artykuł
Tożsamość Banksy'ego pozostaje tajemnicą odkąd w latach 90. zaczął malować sprayem pociągi i ściany w swoim rodzinnym Bristolu.
Pixabay/pixel2013

Na ścianach nieużywanego więzienia w Reading pojawił się mural przedstawiający uciekającego więźnia. Banksy potwierdził, że praca jest jego dziełem poprzez opublikowanie filmu pt.: "Create Escape" na swoim Instagramie.

Na wideo opublikowanym przez jednego z najsłynniejszych artystów streetartowych widać jak w nocy, wraz z szablonem, pojawia się pod budynkiem i wykonuje graffiti przedstawiające Oscara Wilde'a uciekającego z zakładu karnego wraz z maszyną do pisania.

Rada Miejska Reading stwierdziła, że mural Banksy'ego sugeruje poparcie przez niego kampanii na rzecz ratowania więzienia. Miejsce ma zostać przekształcone na kompleks artystyczny. Otrzymało wcześniej wsparcie od hollywoodzkich aktorów, w tym Sir Kennetha Branagha i Natalie Dormer. 

- Mam nadzieję, że uda się go zachować i że ta część muru stanie się atrakcją samą w sobie, jako część więzienia, która będzie ośrodkiem sztuki i dziedzictwa - powiedział Poseł Partii Pracy Matt Rodda. Dodał również, że "obraz wywołał prawdziwe podekscytowanie w Reading". 

 

Źródło: BBC

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy