Badania potwierdzają. Noszenie maseczek zmniejsza występowanie Covid o 53 proc.

Artykuł
Przeanalizowano wyniki ponad 30 badań z całego świata, maseczki zmniejszają zachorowania o 53%.
fot. pixabay/gianyasa

Jak wynika z najnowszych globalnych informacji ograniczenie kontaktu z innymi, regularne mycie rąk oraz zakrywanie ust i nosa zmniejsza zachorowalność na Covid o 53%. Naukowcy z British Medical Journal poprzez analizę niefarmakoloricznych metod radzenia sobie z wirusem wykazali najskuteczniejszą – maseczka.

Ten systematyczny przegląd i metaanaliza sugerują, że kilka środków ochrony osobistej i społecznej, w tym mycie rąk, noszenie masek i fizyczne dystansowanie, wiąże się ze zmniejszeniem częstości występowania Covid-19 – napisali naukowcy z brytyjskiego naukowego czasopisma medycznego.

Przeanalizowano wyniki ponad 30 badań z całego świata. Wykazały, że statystycznie założenie maseczki zmniejszy zachorowalność aż o 53%, a zachowanie dystansu społecznego zmniejszy o 25%.

The BJM podkreślają, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne oraz ratują życie na całym świecie. Jednak nie zapewniają całkowitej ochrony zwłaszcza w krajach o niskiej ilości szczepień.

W Anglii prawny wymóg noszenia maski ustał w lipcu, z wyjątkiem placówek opieki zdrowotnej i domów opieki, chyba że jest to zwolnione.

Polska wraz z Czechami, Rumunią i Słowacją to kraje które niedawno zaostrzyły przepisy dotyczące noszenia maseczek. Wyniki wykazują dalszą potrzebę noszenia masek, dystansu społecznego i mycia rąk wraz z programami szczepień.

Źródło: www.theguardian.com/

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy