Aż 43 nielegalnych migrantów zmieściło się w dostawczym busie. To do tej pory rekord w Polsce!

Portal TV Republika 28-09-2023, 19:00
Artykuł
tvpinfo.pl

Na obwodnicy Niemodlina (woj. opolskie) inspektorzy transportu drogowego zatrzymali przeładowanego dostawczego busa. W środku było 43 nielegalnych imigrantów z Syrii. Przewoził ich polski kierowca.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur przekazał, że w czwartek około godziny 7.30 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, na obwodnicy Niemodlina zauważyli bus dostawczy na polskich numerach.

"Już z daleka było widać, że jest bardzo przeładowany. Został zatrzymany do kontroli. W pojeździe były 43 osoby nielegalnie przebywające na terenie naszego kraju. To byli mężczyźni, w tym pięcioro nieletnich. Na miejsce wezwano policję i straż graniczną, które przejęły dalsze czynności" - powiedział.

Zaznaczył, że nie był to bus pasażerski tylko dostawczy bus z plandeką. "Jak wynika ze wstępnych ustaleń przewożeni nim migranci to prawdopodobnie obywatele Syrii, którzy ze Słowacji zmierzali w kierunku granicy niemieckiej. Busem kierował obywatel polski, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. Dalsze czynności prowadzi policja i straż graniczna" - podkreślił Gajadhur.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy