Awarie sieci ciepłowniczej w Warszawie. Ozdoba: mieszkańcom należą się wyjaśnienia

Artykuł
Ministerstwo Klimatu, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba zabrał głos w sprawie kolejnej awarii warszawskiej sieci ciepłowniczej, której właścicielem jest spółka Veolia. Minister zapowiedział, że specjalna grupa utworzona w tym resorcie zwróci się do właściciela sieci o szczegóły dotyczące jej działalności.

Krótko po naprawie awarii, do której doszło w piątek przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie, w sobotę przed południem miała miejsce kolejna w tym rejonie. Ponad 60 budynków na Pradze może ponownie pozostać bez dostaw ciepła na noc.

– W ciągu ostatnich kilku dni dowiadujemy się o kolejnej awarii sieci ciepłowniczej. Uważam, że mieszkańcom należy się wyjaśnienie sytuacji, jak wygląda sprawa nakładów finansowych i wykonywanych prac konserwatorskich sieci, dlatego zdecydowałem, że w ministerstwie powstanie grupa robocza, która zwróci się z żądaniem do Veoli o szczegóły działalności od 2011 roku w związku z tym, że to Veolia dzisiaj jest właścicielem sieci ciepłowniczej – podkreślił Jacek Ozdoba, wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Jak przypomniał polityk, w roku 2011 sprywatyzowano Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (SPEC).

– Prywatyzacja SPEC-u to jedna z większych afer Platformy Obywatelskiej. Spółka przynosząca zyski została sprywatyzowana. Ówczesnym dyrektorem do spraw nadzoru właścicielskiego była obecna pani prezes MPWiK Renata Tomusiak – zwrócił uwagę Ozdoba.

 

Źródło: Polskie Radio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy