Australian Open pełen niespodzianek

facebook.pl/AustralianOpen

Tegoroczny wielkoszlemowy turniej rozgrywany na kortach w Melbourne, pechowo rozpoczął się dla kilku klasowych zawodniczek. Z turnieju pożegnały się już takie tenisistki jak Caroline Woźniacki, Venus Williams oraz druga w rankingu WTA Simona Halep.

We wczorajszym spotkaniu Duńska tenisistka polskiego pochodzenia przegrała z Julią Putincewą 6:1, 6:7 (3-7), 4:6. Pierwszy set padł łupem faworyzowanej Dunki. W kolejnych dwóch odsłonach do głosu doszła jej rywalka. Woźniacki nie pomagała w meczu kontuzja kostki przez którą w pewnym momencie zmuszona była o poproszenie o przerwę medyczną. Caroline po raz pierwszy w karierze odpadła w pierwszej rundzie Australian Open. Dunka nie jest jedyną z rozstawionych tenisistek które odpadły na początku rozgrywek.

Z turniejem pożegnały się także Sera Errani i Dominika Cibulkova. Największą sensacją było odpadnięcie rozstawionej z ''2'' Simony Halep. Rumunka gładko przegrała z Chinką Shuai Zhang 4:6, 3:6. Halep narzekała ostatnio na kontuzję ścięgna Achillesa i walczyła z przeziębieniem. Po przegranym meczu schodziła z kortu ze łzami w oczach. Chinka jest 133 rakietą świata i sprawiła jedną z największych sensacji tegorocznego Australian Open. Zhang po raz pierwszy w karierze awansowała do drugiej rundy turnieju wielkoszlemowego.