Atak zwolenników aborcji. Napadli na narodowe sanktuarium maryjne

Artykuł
Akcję tę natychmiast potępili amerykańscy biskupi
Fot. Twitter/Jack Jenkins

Organizacja „Catholics for Choice” (Katolicy za wyborem), w przeddzień Marszu dla Życia w Waszyngtonie, zaatakowała tamtejsze Narodowe Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia. Podczas wieczornej Mszy św. za matki, które popełniły grzech aborcji oraz za ich nienarodzone dzieci, na wieży świątyni wyświetlono napis „Katolicy za wyborem, nie jesteście sami”.

Akcję tę natychmiast potępili amerykańscy biskupi.

- Ta próba profanacji jest potworna i diaboliczna. Matko Najświętsza, módl się za nich [sprawców – przyp. red.] teraz i w godzinę śmierci. Amen - napisał na Twitterze znany z obrony życia abp Salvatore J. Cordileone z San Francisco. 

ZOBACZ: Antychrześcijański atak na opactwo w Dormition

Specjalne oświadczenie Metropolity waszyngtońskiego

- Odrzucam tego typu wybryki. Prawdziwy głos Kościoła był tylko jeden: modlących się w bazylice – sanktuarium Niepokalanego Poczęcia wczorajszego wieczoru. Tam ludzie modlili się, ofiarowując Msze św. Bogu, abyśmy mogli odzyskać godność ludzkiego życia. Ci, którzy działali na zewnątrz budynku kościelnego, pokazali, że są także poza (wspólnotą) Kościoła i działają w nocy, jak mówi o tym Ewangelia św. Jana 13.30 - napisał kard. Wilton Gregory.

Piątkowy stołeczny 49. Marsz dla Życia pod hasłem: „Równość zaczyna się w łonie matki” (Equality Begins in the Womb), mimo niskiej temperatury, zgromadził tysiące uczestników. Odbył się on w 49. rocznicę uchwalenia proaborcyjnego prawa przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych.  

Źródło: PCh24.pl, americamagazine.org

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy