Atak na abp Jędraszewskiego! ZOBACZ!

Artykuł
Telewizja Republika

Ekologizm to zjawisko niebezpieczne - powiedział abp Marek Jędraszewski w Telewizji Republika. Jego słowa były szeroko komentowane. Skandalicznym komentarzem okazał się wpis wiceprezydenta Warszawy- Pawła Rabieja.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odniósł się do tej wypowiedzi.

- Ja rozumiem, że Paweł Rabiej może być osobą niewierzącą, ale jednak jakiś podstawowy szacunek, jeśli już nie dla sukni, to choćby ze względu na różnicę wieku, powinien być - podkreślił na antenie radiowej Jedynki. Jak dodał, "mamy do czynienia z niestosownością tej wypowiedzi na kilku poziomach".

- Po pierwsze, taki język stosowany przez urzędnika samorządowego jest nie na miejscu, po drugie, jest to jednak wysoki hierarcha kościelny - zaznaczył Fogiel. Zwrócił też uwagę, że Rabiej "bardzo się uaktywnił politycznie i pozwala sobie na dosyć mocne sformułowania". Zauważył ponadto, że pod wpisem Rabieja internauci piszą o problemie zalegających w Warszawie śmieci i braku skutecznych działań ws. awarii "Czajki".

Czy "ekologizm", trend, który jest tak mocno promowany stoi w sprzeczności z nauką Kościoła Katolickiego?

Swituję to krótko: powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańśką, bez której my – Europejczycy nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani od tysiącleci. To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki (red. Greta Thunberg), to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga. Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie. Naraz wszystko się kwestionuje czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga - stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka- powiedział metropolita krakowski w Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy