Atak na Republikę! „Rosyjscy agenci działają nie tylko w Internecie” [wideo]

Artykuł
Pixabay.com

Koncert na rzecz Ukrainy był powodem do ataków rosyjskich trolli, które znieważały Ukraińców i ich państwo na kanałach społecznościowych Telewizji Republika. Kłamstwa rozpowszechniane przez propagandę Władimira Putina przekazują dalej nie tylko jej płatni klakierzy, ale również polscy parlamentarzyści.

Jak przypomniał prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz, z okazji dziewięciolecia stacji zorganizowany został koncert na rzecz Ukrainy. – Nasi widzowie zdecydowali, że nagrodę telewidzów powinien dostać Naród Ukraiński – opowiadał prezes Sakiewicz. – Dochód z koncertu, sms i innych akcji był przeznaczony na Ukrainę. Rozpoczął się nieprawdopodobny hejt na nas. To było tego samego dnia, kiedy dokonano morderstwa na Nowym Świecie. Jeden z posłów Konfederacji ogłosił, że wie, że to są Ukraińcy, choć nie było żadnych podstaw, żeby tak sądzić. 

Poseł Marek Suski z PiS przypomniał, że powtarzanie różnych prób skłócania Polaków z Ukraińcami czy też napuszczania Polaków na Ukrainę zdarza się w Internecie bardzo często. – Mieliśmy różne ataki hakerskie na nasze instytucje – mówił poseł. – To wszystko składa się na obraz tego, że Rosja prowadzi bardzo duże działania propagandowe, również nieinternetowe. W końcu z Polski nie wyjechali agenci sowieccy, oni tutaj działają. To wszystko może być w jakiś sposób – mam nadzieję nieświadomie – połączone z działaniami posłów Konfederacji.

Poseł Marek Sawicki z Koalicji Polskiej – PSL podkreślił, że wojna na Ukrainie trwa nie 3 miesiące, tylko 8 lat. – Ostatnio mamy do czynienia z ostrzejszą jej formą – tłumaczył. – Mnie martwi słabość naszych służb. Jeśli wokół Konfederacji, a wcześniej wobec niesławnej partii Zmiana były stawiane różnego rodzaju zarzuty, także o korzystanie ze środków rosyjskich, to te służby powinny się tym zająć i te kwestie wyjaśnić ostatecznie. Wyjaśniona powinna być też sprawa ataku na ambasadora Rosji podczas składania kwiatów. Wyglądało to jak wielka rosyjska prowokacja, sam ambasador aż się prosił, aby to zdarzenie miało miejsce.

 

Cały program do zobaczenia w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy