Atak imigranta z nożem na polskiego żołnierza na granicy z Białorusią

Artykuł
za mon.gov.pl

Imigrant, który chciał nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi, ugodził polskiego żołnierza nożem - przekazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek. Potwierdził tym samym informację przekazaną przez radio RMF.

Atak miał miejsce w okolicy Dubicz Cerkiewnych. Dochodzi tam ostatnio do częstych prób nielegalnego przekraczania granicy. Żołnierz próbował powstrzymać migranta, który wyciągnął nóż i go ranił. Według nieoficjalnych informacji, życiu rannego żołnierza nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje radio RMF.

"Dzisiaj otrzymałem bardzo niedobrą z rana informację o tym, że jeden z żołnierzy, który próbował powstrzymać przekraczających granicę został ugodzony nożem" - poinformował Mroczek. "Wzrasta presja migracyjna, wzrasta agresja tych osób. Próbują forsować granicę w dużych grupach, które formowane są dzięki wsparciu służb białoruskich" - ocenił Mroczek.

Z danych Podlaskiego Oddziału SG wynika, że od początku roku na odcinku granicy w tym regionie zanotowano ponad 13 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Na 186 km granicy z Białorusią stoi zbudowana w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m. Jest ona głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Uzupełnia ją – działająca na 206 km w Podlaskiem – tzw. bariera elektroniczna, czyli system kamer i czujników.

Źródło: Portal TV Republika/ RMF/ PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy