Przejdź do treści
10:41 USA: Trzy osoby zabite w kolejnym ataku na przemytników narkotyków na Morzu Karaibskim
10:01 Świat: Pięć ofiar śmiertelnych tajfunu Kalmaegi w Wietnamie, liczba ofiar na Filipinach wzrosła do 188
09:48 Indonezja: Ponad 50 rannych po eksplozji w meczecie na terenie szkoły w Dżakarcie
08:43 Belgia: Lotnisko w Liege ponownie tymczasowo wstrzymało ruch samolotów z powodu drona
08:20 Świat: Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny w kierunku Morza Japońskiego
06:43 Włochy: Występ rosyjskiego śpiewaka odwołany po protestach fundacji Nawalnego
05:34 USA: Ukraina prowadzi „pozytywne” rozmowy na temat zakupu pocisków, w tym Tomahawków - zapewniła ambasador Ukrainy w USA Olha Stefaniszyna
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Głogowie zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Janem Majchrowskim. 7 listopada, godz. 17:00 sala przy Kościele św. Klemensa, ul. Sikorskiego 23
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Rzymie zaprasza 7 listopada na wystawę z okazji 25-lecia działalności artystycznej: Halina Skroban Symfonia kolorów; godz. 17.00, palazzo valentini Roma via quattro novembre 119/A
Wydarzenie KGP w Essen zaprasza na obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 8.11 o godz. 18:00 koncert Mariusza Materyńskiego oraz Pawła Piekarczyka. 9.11, godz. 9.30, Msza Św. oraz marsz Polonii w Essen, Kościół i sala św Klenensam Hirtsieferste
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Drzewica organizuje spotkanie z Marszałkiem Antonim Macierewiczem, 9 listopada, godz. 17.30, Hotel Restauracja Zamkowa plac Wolności 32
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Nowy Dwór Mazowiecki zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem. 21 listopad, godz. 18:00, Nowodworski Ośrodek Kultury ul. I.J. Paderewskiego 1a
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

AstraZeneca obniża skuteczność szczepionki do 76%. Pfizer i Moderna mają ok. 95%.

Źródło: Fot. PAP/EPA/Sean Gallup / POOL

Firma AstraZeneca poinformowała, że wskaźnik skuteczności jej szczepionki przeciwko Covid-19 jest nieco niższy niż to wcześniej deklarowała i wynosi 76 proc. Ta korekta jest wynikiem nowej analizy amerykańskich badań klinicznych. Wcześniej firma twierdziła, że skuteczność jej produktu jest na poziomie 79 proc.

Urzędnicy służby zdrowia USA publicznie zganili producenta leku za niewykorzystanie najbardziej aktualnych informacji, gdy w poniedziałek opublikował on tymczasową analizę, która mówiła o 79-procentowej skuteczności szczepionki - podaje agencja Reutera.

Najnowsze dane opierały się na 190 infekcjach wśród ponad 32 400 uczestnikach badania w Stanach Zjednoczonych, Chile i Peru. Wcześniejsze dane tymczasowe opierały się na 141 infekcjach do 17 lutego.

- Główna analiza jest zgodna z naszą wcześniej wydaną analizą okresową i potwierdza, że nasza szczepionka przeciwko Covid-19 jest wysoce skuteczna u dorosłych - powiedział w oświadczeniu wiceprezes ds. badań i rozwoju BioPharmaceuticals R&D w firmie AstraZeneca, neurolog Mene Pangalos.

AstraZeneca poinformowała, że w najbliższych tygodniach planuje wystąpić o pozwolenie na stosowanie szczepionki w Stanach Zjednoczonych w sytuacji wyjątkowej (ang. emergency use authorisation - EUA), a najnowsze dane zostały przedstawione niezależnemu komitetowi nadzorującemu badania - Data Safety Monitoring Board.

AstraZeneca powtórzyła w czwartek, że szczepionka, opracowana we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim, jest w 100 proc. skuteczna przeciwko ciężkim lub krytycznym postaciom choroby. Firma przekazała również, że szczepionka ma 85 proc. skuteczności u dorosłych w wieku 65 lat i starszych.

- Wielu z nas czekało na to rozległe, dobrze skonstruowane badanie III fazy – oznajmił prof. Paul Griffin z Uniwersytetu Queensland.

- Wygląda na to, że jest to bardzo skuteczna szczepionka, bez obaw o bezpieczeństwo. Miejmy nadzieję, że to powinno teraz dać ludziom pewność, że szczepionka ta jest właściwa do dalszego stosowania – zaznaczył naukowiec, dodając, że on i jego rodzice przyjęli szczepionkę.

Dla porównania wskaźnik skuteczności dla szczepionek firm Pfizer/BioNTech i Moderna wynosi ok. 95 proc. 

PAP

Wiadomości

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Sejm wznowił obrady. Po południu głosowanie ws. Zbigniewa Ziobry [NA ŻYWO]

Gliński o prześladowaniu Ziobry: Tusk decyduje o tym, kto ma iść do więzienia

Frasyniuk nazwał żołnierzy śmieciami - sąd go uniewinnił!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Znowu dron? Policja i straż szukają "obiektu latającego"

#ScenaRepubliki z wyjątkowym gościem - Przemysław Majewski!

Jaka jest aktualna sytuacja na rynku mieszkań i gruntów?

HIT DNIA

Tego nie da się "odzobaczyć". Tomczyk naprawdę to powiedział!

Wildstein: sensem ich obecności w polityce jest czynienie krzywdy

"Na pluszowym krzyżu krzyżowaliście przed całą Polską...". Tomczykiewicz obraża ks. Olszewskiego i atakuje PiS

Maja Bohosiewicz pokazała brzuch po „Tańcu z Gwiazdami”! Gwiazda ujawnia, co zrobił z nią stres: „Ciało zawsze mówi pierwsze”

Dzisiaj ropa naftowa lekko w górę, co za tym stoi?

Co będą robić Uśmiechnięci po zmianie władzy?

Polska krew gubernatorem stanu Nowy Jork? Decyzja wkrótce

Oto Najbardziej Pożądany Region Świata. Dostał rekordową liczbę głosów

Skandal w Danii: „Klimatyczna pasza” powoduje choroby i śmierć bydła

Najnowsze

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Sejm wznowił obrady. Po południu głosowanie ws. Zbigniewa Ziobry [NA ŻYWO]

#ScenaRepubliki z wyjątkowym gościem - Przemysław Majewski!

Jaka jest aktualna sytuacja na rynku mieszkań i gruntów?

HIT DNIA

Tego nie da się "odzobaczyć". Tomczyk naprawdę to powiedział!

Wildstein: sensem ich obecności w polityce jest czynienie krzywdy

Gliński o prześladowaniu Ziobry: Tusk decyduje o tym, kto ma iść do więzienia

Frasyniuk nazwał żołnierzy śmieciami - sąd go uniewinnił!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Znowu dron? Policja i straż szukają "obiektu latającego"