Armia syryjska i bojownicy tzw. Państwa Islamskiego walczą o lotnisko

Artykuł
FLICKR/Zoriah /CC BY-NC 2.0

Syryjska armia i bojownicy tzw. Państwa Islamskiego toczyli ciężkie boje o lotnisko wojskowe Al-Tabaka, ostatni bastion sił rządowych w północno-wschodniej prowincji Ar-Rakka, niemal w całości opanowanej już przez fanatycznych dżihadystów.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, które od marca 2011 roku dokumentuje konflikt zbrojny w Syrii, dżihadyści wysyłają przeciwko obrońcom lotniska samochody wypełnione materiałami wybuchowymi prowadzone przez samobójców.

Lotnictwo rządowe stara się kontratakować, bombardując nacierających i ostrzeliwując ich rakietami Scud. Od niedzieli przeprowadziło naloty na dwadzieścia rożnych celów w prowincji opanowanej przez Państwo Islamskie.

Sunniccy ekstremiści religijni ogłosili pod koniec czerwca utworzenie na kontrolowanych przez nich terytoriach północnego Iraku i Syrii kalifatu pod nazwą Państwa Islamskiego.

Syryjskie źródła rządowe poinformowały w czwartek o śmierci zastępcy dowódcy Sił Obrony Przeciwlotniczej generała Adnana Imrana. Zginął od wybuchu miny podłożonej prawdopodobnie przez syryjskich powstańców, gdy przeprowadzał inspekcję na peryferiach Damaszku.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sellin: Islamiści wrócą na ulice europejskich miast z dużym doświadczeniem terrorystycznym

Ks. Grzyb: Tysiące bojowników wyjeżdża z Europy do Iraku, żeby brutalnie mordować chrześcijan. Co będzie jak tu wrócą?

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy