Armagedon! Ziemia wysycha. Przed nami zabójczy czwartek [animacja]
Klimatolodzy mieli rację. Zmiany na naszej planecie postępują w zawrotnym tempie. Uwalniane do atmosfery gazy cieplarniane powodują coraz częstsze anomalie i zawirowania atmosferyczne. Europa Wschodnia boryka się z niedoborami wody, wysychają rzeki, giną zwierzęta. Ekstremalne temperatury zagrażają też życiu i zdrowiu ludzi.
Synoptycy IMGW ostrzegają przed nadmiernym nasłonecznianiem. W czwartek Polska znajdzie się w strefie potężnych upałów. Słupki rtęci sięgną miejscami 33-34 stopni Celsjusza. Najgoręcej będzie na zachodzie kraju, Skwar zagości na przeważającym obszarze. Nad morzem termometry pokażą 25-28 C.
za nami upalna środa, zwłaszcza na zachodzie kraju. Ponad 33°C zanotowano w Poznaniu. Chłodniej było nad morzem i w rejonach podgórskich.
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) August 17, 2022
W ciągu dnia najwięcej deszczu spadło na Podkarpaciu - na stacji Iwonicz-Zdrój suma opadu wyniosła ponad 24 mm.#IMGWmeteo #temperatura pic.twitter.com/fyujV4ctAC
Podobna aura czeka nas też w piątek. Temperatura maksymalna wyniesie od 29 do 34 st. C, nad morzem oraz w rejonach podgórskich, od 25 do 29 st. C.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Prezydent zwołał posiedzenie RBN. Wśród tematów sprawa Czarzastego
SPRAWDŹ TO!
Tusk zapowiedział powołanie zespołu badającego aferę Epsteina. Jaki jest tego realny cel?
7. rocznica śmierci śp. premiera Jana Olszewskiego. Poznaliśmy program uroczystości