Arkadiusz Reca nie przyjedzie na kadrę. Kontuzja zabiera nam lewego obrońcę

Artykuł
Arkadiusz Reca nie zagra z San Marino i Albanią. Polska traci lewego obrońcę
Fot:Twitter/Łączy Nas Piłka

Arkadiusz Reca pomiędzy sezonami przeszedł do Spezii Calcio. Z powodu urazu rozegrał w kampanii 2021/2022 tylko cztery minuty. Kontuzja przeszkodziła 26-latkowi udział w Euro 2020. Zabierze też mecze eliminacyjne z San Marino i Albanią.

Uraz Recy to nie jedyny problem Paulo Sousy na lewej stronie obrony. Na ciągłe urazy narzeka Maciej Rybus. Pewniakiem do wyjściowej jedenastki wydaje się obrońca Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz. Jednak były obrońca Lecha Poznań nie jest w rytmie meczowym. Na zgrupowaniu pojawi się za to Robert Gumny, który może występować na obu bokach obrony.

Uraz Recy to nie jedyny problem. Łukasz Fabiański pożegna się z kadrą już 9 października

Wydaje się jednak, że selekcjoner Paulo Sousa zdecyduje się na grę trzema obrońcami i dwoma wahadłowymi. W potyczce 9 października z San Marino, brak klasycznego lewego defensora w odpowiednim rytmie meczowym nie powinien stanowić problemu. Inaczej będzie to wyglądało trzy dni później, kiedy to w Tiranie dojdzie to starcia z Albanią. Pierwszy z meczów będzie ostatnim spotkaniem w reprezentacji dla Łukasza Fabiańskiego.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy