Aresztowali migrantów i zajęli ich łodzie. Policja wzięła się za nielegalnych przybyszów!
Tunezyjska policja wspierana przez jednostki antyterrorystyczne aresztowała w sobotę kilkuset imigrantów i zajęła ich łodzie w ramach zmasowanej akcji w przybrzeżnym regionie Safakis, kluczowym punkcie przerzutu migrantów do Europy.
Według agencji Reuters operacja, którą nakazał prezydent Tunezji Kais Saied, została przeprowadzona, gdy włoska wyspa Lampedusa przeżywa napływ rekordowej liczby migrantów przybywających z Afryki Północnej.
Tunezyjska Gwardia Narodowa przeprowadziła obławy w domach, w których przebywały setki migrantów, przechwycono też ciężarówki przewożące migrantów na plaże oraz zajęto łodzie i statki używane przez przemytników.
W operacji z udziałem setek funkcjonariuszy zatrzymano kilku podejrzanych o przemyt ludzi. „Operacja jest wymierzona w przemytników handlujących zadawaniem bólu sfrustrowanym ludziom” – powiedział pułkownik Gwardii Narodowej Husem Dżbebli.
Tunezja znajduje się pod silną presją krajów UE, które obiecały jej 1 miliard euro pomocy gospodarczej w zamian za powstrzymanie napływu migrantów
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Uroczysta Akademia Barbórkowa z udziałem prezydenta Nawrockiego. "Niech żyje nam górniczy stan!"
Posłowie koalicji 13 grudnia zagłosowali przeciwko dofinansowaniu Agencji Uzbrojenia
Francuskie wojsko strzela do dronów nad bazą atomową. Incydent w Bretanii