Apel Marszałek Witek. „Proszę, zaszczepcie się”

Artykuł
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Fot.: Twitter/@Adam83462787

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała dziś w Chocianowie, aby się szczepić. - Szczepienia dzisiaj są naprawdę jedyną osłoną przed jedynym wrogiem, który na dodatek mutuje. W każdej gminie, każdej wsi, ośrodku zdrowia, aptece - można pójść i się zaszczepić. Proszę was, zróbcie to - mówiła.

Witek, która odwiedziła dziś Chocianów (Dolnośląskie), by promować Polski Ład mówiła, że jest dziś obecnie dla tego programu i dla kraju poważne zagrożenie.

- Jeśli zdarzy nam się kolejny lockdown, jeśli przyjdzie czwarta fala (pandemii) - a ona przyjdzie, a my nie będziemy zaszczepieni, zostaniemy w domach. Zakłady pracy staną - ostrzegała marszałek.

Przekonywała, że w tej sytuacji rząd PiS nie będzie mógł wprowadzić w życie swojego programu.

- Dlatego proszę państwa, bardzo państwa proszę. Wszystkie choroby cywilizacyjne takie jak gruźlica, krztusiec, jak ospa, zostały zlikwidowane dzięki szczepionkom. Szczepienia dzisiaj są naprawdę jedyną osłona przed jedynym wrogiem, który na dodatek mutuje. My go nie widzimy, a on się przenosi między nami - mówiła Witek.

- Jeśli dojdzie do kolejnego lockdownu, to te projekty, o których państwu mówimy, nie będą miały szansy się rozwinąć. Pomóżcie nam. Ktoś, kto się nie szczepił, naprawdę - macie tyle możliwości, w każdej gminie, każdej wsi, ośrodku zdrowia, aptece - wszędzie można pójść i się zaszczepić. Proszę was, zróbcie to - apelowała marszałek.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy