Amsterdamska: Na komisji najbardziej zaskoczył mnie pokaz arogancji dwóch wiceprezydentów Warszawy

EmaPob 09-10-2017, 08:30
Artykuł

Gościem programu Polska na Dzień dobry była Anna Amsterdamska, Stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa. Rozmowa dotyczyła prac komisji weryfikacyjnej w Warszawie.

– Na pewno pewne mechanizmy działania zostały ujawnione. Widać, jak na dłoni, jak dogadywali się różni zainteresowani prawnicy, inwestorzy, by przeprowadzić swoje plany i odzyskać kamienice ze szkodą i dla miasta, i dla jego mieszkańców - mówiła Anna Amsterdamska. 

"Decyzji rozpatrywanych było kilka tysięcy. Trudno powiedzieć, jakiego procentu dotyczą nieprawidłowości"

– Decyzji rozpatrywanych było kilka tysięcy. Trudno powiedzieć, jakiego procentu dotyczą nieprawidłowości. Do końca roku będzie tych decyzji jeszcze kilka. Już teraz czeka ogromna lista ponad 100 nieruchomości, które są w trakcie sprawdzania. Znaczące nieruchomości były na Placu Defilad. Dobrze, że te działki wróciły do miasta. To są też kolejne krzywdy ludzie, niektóre już nie do naprawienia - podkreśliła Amsterdamska. 

"Na komisji najbardziej mnie zaskoczyły zeznania dwóch wiceprezydentów"

– W tej chwili problemem jest miejscowy plan dla Poznańskiej. Te nieruchomości mają wydane tzw. warunki zabudowy i okazuje się, że w miejscowym planie zostało im zapisane, że mogą się nadbudować, mimo że stołeczny konserwator zabytków nie wyraził na to zgody. W tym planie, o którym mówię jest też Poznańska 39 - powiedziała Anna Amsterdamska. 

– Na komisji najbardziej mnie zaskoczyły zeznania dwóch wiceprezydentów - pana Wojciechowicza, to był pokaz absolutnej arogancji i wiceprezydenta Jóźwiaka, który kpił sobie ze stawianych pytań. To pokazuje, w jaki sposób ci ludzie traktują nas wszystkich, mieszkańców Warszawy - stwierdziła Anna Amsterdamska. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy