Amerykańscy psychologowie szokują. Pedofilia to już nie "zaburzenie", tylko "preferencja"

Artykuł

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów zmieniło klasyfikację pedofilii. Od teraz, ich zdaniem, seks z dziećmi nie jest już "zaburzeniem" psychicznym, ale "preferencją".

O tych sensacyjnych zmianach donosi portal charismanews.com. Opinia psychologów ze stowarzyszenia została opublikowana w najnowszej edycji Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, czyli "Klasyfikacji zaburzeń psychicznych".

Nowa klasyfikacji pedofilii, która - przypomnijmy - wciąż jest przestępstwem, wzbudziła ogromne protesty nie tylko w środowiskach broniących samej instytucji rodziny, ale też u wszystkich innych osób wyznających zdrowy model ludzkiej seksualności.

W sprawie wypowiedziała się już m.in. Sandy Rios przedstawicielka Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodzin. - Tak jak APA uznał w połowie lat 70-tych homoseksualizm za 'orientację' pod ogromną presją aktywistów homoseksualnych, tak teraz, pod presją aktywistów pedofilskich, którzy publicznie deklarują chęć na seks z dziećmi, zmienia pedofilię jako zaburzenie psychiczne na orientację seksualną - oświadczyła.

Przeciwnicy tej zmiany przestrzegają, że to pierwszy krok do tego, by nasze dzieci stały się legalnie, w świetle prawa, ofiarami seksualnych przestępców.

mp, charismanews.com., fot. sxc.hu

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy