Amerykanka z burtą. Polka gra dalej. Iga Świątek w 3. rundzie turnieju

Tomasz Domański 26-05-2022, 17:45

Liderka światowej listy Iga Świątek pokonała Amerykankę Alison Riske 6:0, 6:2 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Danka Kovinic z Czarnogóry. "Jestem naprawdę zadowolona. Gram bardzo solidny tenis. Element koncentracji też jest dla mnie ważny przed każdym spotkaniem. Staram się od początku wywierać presję na rywalki. O ile pamiętam, to chyba był mój pierwszy mecz na korcie Suzanne Lenglen. Dziękuję kibicom za wsparcie" - powiedziała Polka tuż po meczu.

Pojedynek trwał tylko 61 minut. W pierwszym secie nie było żadnych emocji. W drugim rywalka postawiła nieco większy opór, ale wystarczyło to jedynie do wygrania przez Riske dwóch gemów - przy stanie 3:0 i 4:1 dla Polki.

To jej 30. z rzędu zwycięski pojedynek. Seria Świątek jest czwartą najdłuższą w kobiecym tenisie od 2000 roku. Dłużej bez porażki pozostawały tylko: Amerykanka Venus Williams - 35, jej siostra Serena - 34 oraz Belgijka Justine Henin - 32.

Tenisistka z Raszyna jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

W trzeciej rundzie zmierzy się z 95. w światowym rankingu 27-letnią Kovinic, z którą nie miała jeszcze okazji dotychczas rywalizować.