Amatorzy i zawodowcy na start! Biegniemy po zdrowie. Polskie góry czekają

Dział Promocji 22-08-2022, 12:59
Artykuł
Oleszak Fotografia

Z jednej strony prawdziwa szkoła charakteru i przełamywanie własnych słabości, a z drugiej – przyjemność obcowania z piękną górską przyrodą i okazja do wspólnego spędzania czasu. 13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju, czyli impreza z prawie 30 dyscyplinami i szeregiem imprez towarzyszących zbliża się wielkimi krokami. Patronat nad wydarzeniem objęła Telewizja Republika.

Święto biegania w górach

W dniach od 9 do 11 września Miasteczko Biegowe na Nakle nad Popradem, a także w Nowym i Starym Sączu oraz Rytrze będzie tętniło życiem i emocjami biegowymi kilku tysięcy sportowców amatorów i osób im towarzyszących. Biegi dziecięce i rodzinne, Bieg Przebierańców, Bieg Kobiet czy Bieg w krawacie – to propozycje bardziej rekreacyjne, ale nie zabraknie także wyzwań typowo biegowych i tych dla prawdziwych twardzieli – jak na przykład wyzwanie Iron Run, czyli wielobojowa rywalizacja tocząca się przez trzy dni na różnych trasach, w których do pokonania jest prawie 140 kilometrów. W programie festiwalu znajduje się prawie 30 dystansów, w tym ten najsłynniejszy, kultowy już TAURON Bieg 7 Dolin o długości 100 kilometrów i dwa pozostałe biegi z cyklu 7 Dolin, Koral Maraton, półmaraton i bieg na 15 km, biegi górskie o długości 11 i 23 km, ale także niezwykle szybka i sprzyjająca nowym rekordom życiowym Sądecka Dycha po Rekord czy Górskie Mistrzostwa Polski 
w Nordic Walking – czyli marsz ścieżkami pod górę na zboczu góry Kicarz.

Warto podkreślić, że wartość wszystkich nagród (finansowych i rzeczowych) tegorocznej edycji Festiwalu Biegowego to ponad 500 tysięcy złotych, a do wylosowania wśród uczestników imprezy jest ufundowany przez sponsora Koral Maratonu samochód osobowy.
 
Święto aktywności i kultury, rozmowy branżowe i... zakupy na expo

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju to jednak nie tylko zmagania sportowe. To również okazja do spotkania z pasjonatami kultury ludowej, gdyż imprezą towarzyszącą jest Festiwal Lachów i Górali, podczas którego na scenie wystąpią zespoły artystyczne prezentujące kulturę Karpat z kilku krajów. 

Podczas imprezy odbędzie się również Salon Przemysłu Turystycznego, czyli konferencja mająca 
na celu integrację środowisk samorządowych, biznesowych i naukowych w kontekście wypracowania nowych rozwiązań dla branży turystycznej – tak potrzebnych w popandemicznej rzeczywistości.


Ponieważ jednak Festiwal Biegowy to impreza dla całych rodzin, organizatorzy postanowili zadbać także o najmłodszych. Specjalnie dla nich organizują Strefę Dzieci, a w niej m.in. kącik czytelniczy, kącik węgierski oraz strefy z grami planszowych i z malowaniem. 

Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych i degustacji lokalnych potraw. Tradycyjnie będzie również rozbudowane expo z najnowszą ofertą producentów odzieży, butów i akcesoriów dla aktywnych oraz zdrowej żywności czy suplementów.

Do zobaczenia we wrześniu w Piwnicznej Zdrój!


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy